میخوای با یک کلیک ساده عضو سایت بشی تا تجربه بهتری در CGSector داشته باشی؟
فقط کافیه روی دکمه زیر کلیک کنی
عضویت / ورود با حساب گوگل
یکشنبه 11 اردیبهشت 1401
در
اخبار دنیای CG

محصول جدید Substance منتشر شد

یکشنبه 11 اردیبهشت 1401

بالاخره پس از مدت ها انتظار، کمپانی Adobe از محصول جدید مجموعه ی Substance یعنی نرم افزار Substance 3D Modeler رونمایی کرد و اولین نسخه Beta این نرم افزار را منتشر کرد.

در واقع Substance 3D Modeler یک نرم افزار مدل سازی و sculpting سه بعدی است که به شما کمک می کند هم در دسکتاپ و هم در VR، مدل خود را ایجاد کنید. هدف Modeler این است که کار سه بعدی را مانند کار با خاک رس در زندگی واقعی بصری کند. برای کمک به دستیابی به این هدف، با Modeler نیازی نیست نگران تغییر vertexeها یا مدیریت UVها باشید، در عوض می توانید روی فرآیند خلاقانه تمرکز کنید.


نرم افزار Modeler به این شکل است که به هنرمندان و طراحان اجازه می دهد تا به سرعت ایده‌های ذهن خود را به سه بعدی ترجمه کنند و به راحتی تغییراتی از آن ایده‌ها ایجاد کنند. از شخصیت ها و اشیاء ارگانیک گرفته تا صحنه های پیچیده محیطی. همچنین کمپانی Adobe در حال ایجاد ویژگی هایی هست که به شما امکان می دهد به راحتی ساخته خود را به سایر برنامه های Substance و سایر ابزارهای موجود در pipeline حرفه ای خود منتقل کنید.

به این نکته دقت داشته باشید که این نرم افزار هنوز در مرحله Beta است، بنابراین استفاده از Modeler برای کارهای حرفه ای یا ضروری در حال حاضر توصیه نمی شود.


در پایان از شما دعوت می کنم که اولین ویدیو منتشر شده از این نرم افزار را مشاهده کنید:

پژمان رجبی
Look Development & Lighting Artist

اشتراک گذاری:

دیدگاه ها ( 6 نظر )

دیدگاه خود را بنویسید