میخوای با یک کلیک ساده عضو سایت بشی تا تجربه بهتری در CGSector داشته باشی؟
فقط کافیه روی دکمه زیر کلیک کنی
عضویت / ورود با حساب گوگل
Cycles X Render Engine
امیرمحمد حاجی پور
یکشنبه 13 تیر 1400
1,146 بازدید
ذخیره
یکشنبه 13 تیر 1400

Cycles X Render Engine

سلام دوستان

امیدوارم حالتون خوب باشه

در این مقاله می خواهیم در مورد موتور رندر Cycles X صحبت می کنیم

10 سال پیش موتور رندر جدیدی به به نام Cycles به بلندر اضافه شد و عملکرد بسیار خوبی داشت و توجه خیلی از کاربران رو به خودش جذب کرد .Cycles بین موتور رندر های دیگر یکی از قویترین و پر سرعت ترین موتور رندر ها است. از رندر های جذابی که از موتور رندر Cycles گرفته شده می توان به انیمیشن Spring اشاره کرد. پیشنهاد میکنم حتما ویدیو Cycles Demoreel 2016 رو ببینید.

و حالا در تولد 10 سالگی Cycles قرار هست نسخه جدیدی از این موتور رندر در نسخه 3.0 بلندر منتشر بشه به اسم Cycles X. این رندر انجین سرعت فوق العاده بالاتری نسبت به Cycles دارد. در ویدیو زیر که بنیاد بلندر منتشر کرده است ، موتور رندر Cycles را با Cycles X در viewport براساس CPU مقایسه می کند.


و همچنین در این ویدیو رندر انجین Cycles را با Cycles X براساس CPU در viewport با فعال بودن دینویز Open Image Denoise مقایسه می کند.در این ویدیو موتور رندر Cycles را با Cycles X براساس GPU در viewport مقایسه می کند.در این ویدیو سرعت Sample رادر viewport با فعال بودن Adaptive Sampling مقایسه می کند.


در تمامی تست هایی که بنیاد بلندر منتشر کرده بود Cycles X بهترین سرعت را داشت.

Cycles X سرعت بالایی برای Render دارد و سرعت کار را بالا می برد اما به علتی که هنوز منتشر نشده و توسط کاربران در حال تست هست بعضی از گزینه ها را پشتیبانی نمی کند.

مثلا volume را هنوز پشتیبانی نمی کند. 

قطعا در نسخه نهایی این موتور رندر تمامی باگ ها حل خواهد شد.

امیدوارم از این مطلب هم خوشتون آومده باشه تا مطلب بعد خدانگهدار.


برچسب ها:
Blender Cycles X

اشتراک گذاری:

دیدگاه ها ( 8 نظر )

دیدگاه خود را بنویسید

پست های مرتبط