Blender GIS

پنجشنبه 6 خرداد 1400
240 بازدید

سلام دوستان

خوب تقریبان میشه گفت که همه شمایی که با نرم افزارهای 3D کار کردیدی با نقشه های GIS آشنا هستید اما بهتر اول GIS رو تعریف کنیم.

GIS

کلمه GIS کوتاه شده کلمه Geographic Information System هستش که یک سیستم رایانه ای است که اطلاعات ارجاع شده از نظر جغرافیایی را تجزیه و تحلیل و نمایش می دهد. از داده هایی استفاده می کند که به یک مکان منحصر به فرد پیوست شده اند.


خوب حالا که با مفهوم GIS آشنا شدید بهتر که از همین الان به شما دوستان، یک ابزار خوب رو معرفی کنم، BlenderGIS که یک ابزاری قدرتمند و متن باز هستش که با زبان برنامه نویسی Python برای نرم افزار Blender به صورت Add-one طراحی شده و شما می توانید با استفاده از این ابزار قدرتمند، از نقشه های GIS بدست آمده توسط Google و یا Bing و یا ... استفاده کنید و هر نقطه از این کره خاکی رو که دوست داشتید انتخاب کرده و آن را از حالت یک نقشه ساده 2D در آورده و آن را به یک جسم 3D تبدیل می کند، حالا می خواهد آن قسمتی که شما از نقشه انتخاب کردید یک شهر باشد و یا یک کوهستان و یا یک جزیره و یا ... برای شما در نرم افزار Blender ایجاد می کند.


من به شما پیشنهاد می کنم اگه می خواهید یک شهر و یا منطزه ای ایجاد کنید با Blender به شما پیشنهاد می کنم که حتما از BlenderGIS استفاده کنید.

برای دریافت BlenderGIS:

https://github.com/domlysz/BlenderGIS


برچسب ها:
Blender blendergis

اشتراک گذاری:

پست های مرتبط
دیدگاه ها ( 8 نظر )

خسته نباشید، خیلی مطلب جالبی بود، من قبلا از Google Maps Downloader‏ استفاده کرده بودم اما با مفهوم GIS آشنا نبودم

Meisam 3d Fox H
4 ماه پیش

ممنون از شما

مرسی میثم جان ... مطلب جالبی بود

Meisam 3d Fox H
4 ماه پیش

خواهش می کنم

ممنون بسیار عالی خیلی بدردم خورد

Meisam 3d Fox H
4 ماه پیش

خواهش می کنم ممنون از شما

چه جالب خیلی عالی

Meisam 3d Fox H
4 ماه پیش

همین طوره 😊