میخوای با یک کلیک ساده عضو سایت بشی تا تجربه بهتری در CGSector داشته باشی؟
فقط کافیه روی دکمه زیر کلیک کنی
عضویت / ورود با حساب گوگل

توضیحات دوره

 سرفصل های هر درس از زبان استاد رضائیان :
  • درس يكم : در مورد معرفی اينترفيس و معرفی محيط نرم افزار ، تنظيم واحد پروژه ، ترسيم  اوليه و ساده اجزا ساختمان (ديوار) ، شناخت كد های ارتفاعی (لِوِل ها) ، ذخيره سازی پروژه ، نمای سه بعدی ، چيدمان پنجره ها و ديگر مطالب صحبت شده .
  • درس دوم : در مورد معرفی تمپليت و آدرس دهی آن در نرم افزار ، اديت و بررسی ساختار و متريال های يك ديوار و لايه های تشكيل دهنده آن و قرار گرفتن آن در كد های ارتفاعی مختلف (لِوِل های ارتفاعی مختلف)  ، قراردادن رفرنس پلان ، تنظيمات  ديوار در پنجره خصوصيات (پراپرتيس) ، اديت پروفايل ديوار و سوراخ كردن يك ديوار مستقيم و ويراش آن صحبت شده است .
  • درس سوم : در مورد نحوه ايجاد ديوار های كرتين وال يا همان ديوار های شيشه ای و تنظيم ارتفاع و قرار دادن آن در دل ديوار مستقيم يا منحنی  در كد هاي ارتفاعی مختلف صحبت شده  همچنين ايجاد يك فلور يا كف ، اديت آن و كپی فلور در طبقات بالايی ، نحوه ايجاد شفت برای سوراخ كردن طبقات جهت ايجاد محل آسانسور يا پله صحبت شده است .
  • درس چهارم : نحوه ايجاد سوراخ يا وُيد در ديوار هاي منحنی ، قرار دادن درب و پنجره داخل ديوار و تنظيم سايز پنجره يا درها و كپی آنها در طبقات ، ايجاد يك درب شيشه ای در ديوار های شيشه ای و نحوه ايجاد سايت و تنظيم ارتفاع زمين مجموعه صحبت شده است .
  • درس پنجم : نحوه ايجاد انواع سقف بررسی شده . سقف شيب دار و سقف ساده و نحوه اديت و سوراخ كردن يك سقف و قرار دادن يك پنجره يا نورگير در يك سقف ، شيب بندی سقف ، سقف های چند لايه و نحوه ايجاد پنجره گرد بر روي سقف منحنی صحبت شده است .
  • درس ششم : در مورد ساخت پله ، كپی آن در طبقات و انواع روشهای ايجاد پله های مختلف گرد ، دو طرفه و شكل های دلخواه پله و تنظيمات آن و پروفايل های پله و نرده ها و نحوه تغييرات در فميلی پله و تاثير مستقيم در پله ساخته شده در داخل پروژه صحبت شده است .
  • درس هفتم : در مورد روش های اندازه گذاری در نقشه و تنظيمات آن ، نحوه وارد كردن نقشه از برنامه آيتوكد به نرم افزار رويت و سه بعدی كردن آن ، نحوه ترسيم سقف كاذب و تنظيم كد ارتفاعی و ويراش آن ، نحوه ايجاد دوربين و گرفتن پرسپكتيو مورد نظر ، قرار دادن عناصری مثل درخت در نقشه براي ديد دو بعدی و سه بعدی ، نحوه قرار دادن دوربين و تنظيمات آن و متحرك كردن دوربين و نحوه خروجی گرفتن از آن ، روش ارسال فايل طراحی شده به برنامه مكس و لينك كردن آن با اين برنامه ، نحوه خروجی گرفتن پی دی اف برای چاپ نقشه ها ، ايجاد سوئيپ و قرنيز در ديوارها و ويراش آن صحبت شده است .
  • درس هشتم : در مورد طراحی نما در نرم افزار رويت صحبت شده ، همچنين آشنايی با مس مدلينگ و ايجاد يك كانسپت و ايجاد ديوار های منحنی و خميده و قراردادن پنجره در داخل آنها و همچنين ايجاد يك سقف منحنی پيچيده توسط ايجاد يك فيس يا سطح و قرار دادن يك پنجره با رعايت فرم پيچيده در همان سقف گفته شده .
این مجموعه آموزشی بصورت کاملا رایگان در اختیار علاقه مندان قرار گرفته و هرگونه استفاده تجاری از این مجموعه ممنوع است !

درباره مدرس

مهدی رضائیان

برچسب ها


اشتراک گذاری

اشتراک گذاری:

سایر دوره های آموزشی


دیدگاه ها ( 160 نظر )

دیدگاه خود را بنویسید

جزئیات دوره
تاریخ انتشار 1392/04/22
سطح دوره مقدماتی
تعداد فصل ها 1
تعداد دروس 8
مدت زمان 6h 57m 57s

نرم افزار های مورد استفاده

هزینه ثبت نام دوره
رایگان
مشاهده دوره
به راهنمایی نیاز دارید؟
سوالتون روبا مدرس مطرح کنید.